Koolitused paaridele:


Korduma kippuvad küsimused seoses Imago suhtekoolitustega.


Kellele need kursused mõeldud on?

Paarisuhte kursused on mõeldud kõikidele paaridele, kes soovivad oma suhet paremaks muuta. Pole vahet, kas olete tuttavad 2 nädalat või 20 aastat. Kursus annab abistavad teadmised ja praktlised oskused, mida vajame, et luua toimivad ja rahulduspakkuvad suhted. Tänu uutele teadmistele mõistame, miks oleme valinud endale just sellise partneri, miks näeme osasid ashu erinevalt, miks tekivad konfliktid ja kuidas me enesele teadmata, teeme oskamatusest oma suhte veelgi pingelisemaks.  Õpitu aitab paremini mõista iseennast, oma partnerit ja kõiki inimesi kellega suhtleme ja suhtes oleme. Kursusel võib osaleda ka oma sõbra, sugulase või lähedase inimesega, kellega koos tahame ennast arendada suhte valdkonnas või kellega soovime oma suhet parandada. 

Mida kursustel tehakse?

Kursuse eesmärk on turvaliselt omandada teadmised, võtta kaasa praktilised tööriistad ja kogemused uute oskuste kasutamisest. Lühikestele ja näitlikele teoorialõikudele järgneb näidisharjutus vabatahtliku paariga ning seejärel saab iga paar teha harjutuse oma partneriga. Privaatset ruumi jagub kõigile, mis tähendab, et pole vaja karta, et keegi kuuleb teie omavahelisi arutelusi erinevatel teemadel. Meie põhiline tööriist on Imago dialoog, mille kõige olulisem eesmärk on luua vastastikune mõistmine, emotsionaalne lähedus, usaldus ning üheskoos turvalise ruumi loomine, kus mõlemad osapooled saavad päriselt olla nemad ise, kõigi oma tunnetega ja mõtetega ning samas kogeda partneri toetust ja mõistmist. 

Kas peab grupile jagama oma isiklikke kogemusi või mõtteid?

Kindlasti ei pea ja kedagi me selleks ei sunni. Samas on vabatahtlik oma kogemuste ja tunnete jagamine teretulnud.

Kas meie suhe saab pärast kursust korda?

Suhe saab toimida ja olla rahulduspakkuv ning kvaliteetne, kui oleme omandanud vajalikud teadmised ja oskused. Paraku pole meile neid varem õpetatud ja seetõttu peame alustama suht nullist. Kui kaua läheb aega, et õppida selgeks uus keel või iluuisutamine või investeerimine või ... Öeldakse, et paar aastat regulaarset harjutamist, et saaksid end uues valdkonnas vabalt tunda ja kogeda stabiilset edu. Iga arengu juurde kuuluvad kukkumised, tagasilöögid, aga kui suund on õige ja tahet jätkub, siis põnevat arengut jätkub elu lõpuni. 
Suhtega on samamoodi. See pole sprint vaid lõputult põnev, arendav ja hingetoitev maraton, mille stardipakuks on kursus. Pärast kursust  teekond alles algab :)

Kui sa soovid vastust küsimusele, mida siin kirjas pole, siis küsi julgesti!
Email again: